Wielu młodych ludzi spędza godziny przed ekranem komputera. W zależności od tego jak pożytkowany jest ten czas, może się okazać, że coś co w młodości było pasją, w przyszłości okaże się dochodowym zawodem. Tak jest na przykład z projektowaniem stron internetowych. Obecnie nauka tworzenia stron www jest o tyle łatwa, że w Internecie można znaleźć wiele wartościowych materiałów za darmo.

Wystarczy tylko zacząć!

Niezależnie od tego, czy zaczniesz od pisania bloga, czy może zdecydujesz się stworzyć niewielką stronę statyczną dotyczącą Twoich zainteresowań – z każdym dniem modyfikując i ulepszając swoją witrynę uczysz się czegoś nowego i rozwijasz zdolności za które w przyszłości ktoś może zapłacić niemałe pieniądze. Dlatego niezależnie jaka jest Twoja pasja – jeśli kiedykolwiek choć przez chwilę pomyślałeś, że chciałbyś założyć na ten temat stronę internetową, to nie wahaj się ani chwili i po prostu to zrób. Nawet jeśli Twoja pierwsza witryna nie będzie zbyt ładna, to nie zniechęcaj się – z każdym dniem, z każdym dodanym nowym artykułem, a każdą zmianą w wyglądzie będziesz odnotowywał postęp. Jeśli tylko włożysz w to odpowiednią ilość pracy to zaskoczy Cię jak szybko będziesz zyskiwał nowych czytelników oraz jak szybko będzie się rozwija Twoja strona www.

Wykształcenie nie jest tak istotne

Branża IT jest dość specyficzna. Tutaj na nikim nie robi wrażenia skończone studia informatyczne. Z pewnością są dodatkowym atutem, ale przede wszystkim liczą się Twoje umiejętności. Jeśli przyszłemu pracodawcy zaprezentujesz kilka wykonanych przez siebie efektownych stron internetowych lub bezbłędnie działających aplikacji z pewnością zrobi to na nim większe wrażenie niż dyplom z najlepszej uczelni. Dlatego nawet jeśli jesteś już po studiach (i ukończyłem kierunek niezwiązany z zawodem) nie ma powodu do zniechęcania się – w branży IT praktycznie nie ma zamkniętych dróg. Sam znam wielu webdesignerów (zarówno zajmujących się front endem jak i back endem), którzy zaczęli się interesować temat zbliżając się do 30-stki.

Tworzenie stron internetowych to tylko przykład. W branży informatycznej istnieje wiele takich zawodów, które początkowo mogą wydawać się błahym hobby, a ostatecznie przerodzić w dochodowy zawodów: grafik komputerowy, programista, tester oprogramowania, pozycjoner oraz wiele innych. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Więcej podobnych treści znajdziesz na blogu Pomysłowy.pl