W Polsce stale rozwija się sieć lotnisk lokalnych. Niestety, nadal większość lotów transatlantyckich a także lotów wycieczkowych w okresie poza wakacyjnym odbywa się jedynie z warszawskiego lotniska Okęcie. Wiąże się to z problemem, zwłaszcza dla turystów zamieszkujących poza Warszawą. Jak dojechać do lotniska nie spóźniając się i gdzie pozostawić samochód podczas nieobecności w kraju, tak by po powrocie szybko wyruszyć w podróż do domu, to pytanie na które szukają odpowiedzi wszyscy podróżujący.

Ze względów technicznych nie ma praktycznie dla osób podróżujących prywatnie, możliwości parkowania samochodu na parkingu bezpośrednio przylegającym do lotniska. Znając jednak termin wylotu warto zadbać także o wcześniejsze zarezerwowanie innego parkingu przy lotnisku Chopina. Dzięki wcześniejszej rezerwacji możemy znaleźć miejsce na parkingu znajdującym się blisko hali odlotów lotniska Okęcie. Dzięki temu nie stracimy dużo czasu na transfer z parkingu do lotniska. Dodatkowym atutem będą także znaczne obniżki ceny dla klientów rezerwujących miejsce na parkingu stosowane przez większość właścicieli parkingów. Nie zawsze jednak bliskość parkingu równa się mniejszemu czasowi transferu. Jeżeli parking zlokalizowany jest w sposób wymagający przejazdu przez centrum Warszawy, czas ten znacznie może się wydłużyć.

Istotne jest także w jaki sposób parking przy lotnisku realizuje transfer. Warto wybierać ten, który w swojej ofercie posiada własne samochody.

Wybierając wcześniej ofertę parkingu przy lotnisku Okęcie warto wybrać ten, którego umiejscowienie pozwoli na łatwy dojazd z trasy, którą docieramy do Warszawy. Nie każdy jest bowiem wytrawnym kierowcą i wzmożony ruch w stolicy może przekroczyć nasze możliwości.

Większość często podróżujących z lotniska w Warszawie korzysta, czasem od lat z usług tego samego parkingu. Tymczasem warto zapoznać się z ofertami nowo powstających parkingów. Oferują one znaczne zniżki na parkowanie a infrastruktura nowych parkingów znacznie przewyższa te powstałe kilka lat temu.